Usługi w zakresie badań, certyfikacji, szkoleń i inspekcji

HomeKontrola urządzeń – Oferta

Kontrola urządzeń – Oferta

Sprawdź naszą ofertę dotyczącą kontroli i wzorcowania urządzeń pomiarowych wykorzystywanych w chłodnictwie – detektorów czynników chłodniczych, wykrywaczy nieszczelności, termometrów, multimetrów i wag chłodniczych.

Dlaczego należy wykonywać kontrolę?

Urządzenia pomiarowe należy kontrolować w celu weryfikacji poprawności ich działania. Dla niektórych urządzeń jest to wymóg prawnie regulowany, jak np. dla wykrywaczy nieszczelności, gdzie Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie minimalnego wyposażenia technicznego, procedur oraz systemu dokumentowania czynności przy prowadzeniu działalności, polegającej na instalowaniu, konserwacji lub serwisowaniu, naprawie lub likwidacji urządzeń, zawierających fluorowane gazy cieplarniane, sprawdzenie wykrywaczy nieszczelności należy przeprowadzać raz na rok.

Jak skorzystać z naszych usług?

1. Wypełnij formularz zlecenia.

2. Poczekaj na informację zwrotną.

3. Przygotuj i wyślij sprzęt na adres:

Centralny Ośrodek Chłodnictwa „COCH” (z dopiskiem AKP)
ul. Juliusza Lea 116
30-133 Kraków

4. Czekaj na wysyłkę zwrotną urządzenia.

 
 

Jakie usługi oferujemy?

WZORCOWANIE MULTIMETRÓW DO POMIARÓW ELEKTRYCZNYCH

Wykonujemy nieakredytowane wzorcowanie multimetrów do pomiarów parametrów elektrycznych układów chłodniczych. Standardowo wykonujemy wzorcowanie w 5 punktach pomiarowych dla każdej wartości (prąd, napięcie, moc), a wyniki wzorcowania są przedstawione na Świadectwie wraz z błędami.

Wzorcowanie wykonywane jest na wzorcowym kalibratorze.

KONTROLA WYKRYWACZY NIESZCZELNOŚCI

Dokonujemy okresowych kontroli wykrywaczy nieszczelności.

W związku z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie minimalnego wyposażenia technicznego, procedur oraz systemu dokumentowania czynności przy prowadzeniu działalności, polegającej na instalowaniu, konserwacji lub serwisowaniu, naprawie lub likwidacji urządzeń, zawierających fluorowane gazy cieplarniane każdy elektroniczny wykrywacz nieszczelności powinien być sprawdzany co 12 miesięcy i spełniać wymóg czułości 5 g/rok. Oznacza to, że urządzenie wykryje wyciek, z którego w ciągu roku wycieknie minimum 5 gram czynnika.

Sprawdzenia są wykonywane na wzorcu wycieku 5 g/rok. Po wykonaniu sprawdzenia wystawiane jest świadectwo potwierdzające spełnienie minimalnej czułości 5 g/rok. (W przypadku gdy wykrywacz nie będzie miał odpowiedniej czułości, zostaje wystawione świadectwo informujące, że przyrząd nie spełnia odpowiedniej czułości).

SPRAWDZANIE TERMOMETRÓW

Wykonujemy sprawdzanie termometrów analogowych oraz cyfrowych. Standardowo wykonujemy sprawdzenie w 3 punktach pomiarowych, a wyniki sprawdzenia są przedstawione na Świadectwie wraz z błędami.

Sprawdzenia wykonywane są w oparciu o wzorcowany termometr w komorze w zakresie -30…+60°C (inne zakresy temperatur po wcześniejszym uzgodnieniu).

 

WZORCOWANIE MANOMETRÓW CHŁODNICZYCH

Oferujemy profesjonalne wzorcowanie manometrów chłodniczych, zarówno analogowych, jak i cyfrowych. Nasze usługi gwarantują precyzyjne i wiarygodne pomiary, które są niezbędne dla optymalnego funkcjonowania systemów chłodniczych. Standardowo wykonujemy wzorcowanie w pięciu punktach pomiarowych, aby zapewnić dokładność na całym zakresie działania manometru. Wszystkie wyniki wzorcowania są przedstawiane na Świadectwie Wzorcowania, które zawiera szczegółowe informacje o błędach pomiarowych. Używamy wzorcowego manometru obciążnikowo-tłokowego w zakresie 0-60 bar, co zapewnia najwyższą precyzję i wiarygodność naszych usług. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy dbają o każdy szczegół podczas procesu wzorcowania, aby zapewnić najwyższą jakość usług. Gwarantujemy szybki czas realizacji zleceń, dostosowując się do potrzeb naszych klientów. Zapewniamy, że dzięki naszym usługom Państwa systemy chłodnicze będą działać z najwyższą precyzją i niezawodnością.

SPRAWDZANIE WAG CHŁODNICZYCH

Wykonujemy nieakredytowane sprawdzanie poprawności działania wag chłodniczych

 

Dane kontaktowe

Poniżej znajdziesz spis danych kontaktowych do Laboratorium Urządzeń Chłodniczych COCH

 • Badanie i ocena
 • Szkolenia i kompetencje
 • Certyfikacja
 • Inspekcja i nadzór
 • Zamów usługę
 • Nowości
 • O nas
 • Kontakt

Sprawdzanie urzadzeń
cennik

Podane ceny są cenami netto, do których należy doliczyć 23% podatku VAT

 • Kontrola elektronicznego wykrywacza nieszczelności:
  Cena: 162,60 PLN/netto szt.
 • Cena przeglądu innych urządzeń dostępna jest
  po uprzednim kontakcie.
 • Wysyłka zwrotna urządzeń: 20,00 PLN/netto

Wysyłki zwrotne urządzeń realizowane są przez firmę kurierską UPS.

Sprawdzanie urządzeń - FAQ
najpopularniejsze pytania

Adres do wysyłki sprzętu: Sprzęt prosimy wysyłać na adres:

Centralny Ośrodek Chłodnictwa „COCH” (z dopiskiem AKP)
ul. Juliusza Lea 116
30-133 Kraków

Czas realizacji zlecenia: Potrzebujemy maksymalnie 48 godzin na wykonanie kontroli przesłanych urządzeń. Pamiętaj, że ten czas nie obejmuje logistyki przesyłek. Duży wpływ na czas realizacji ma również prawidłowe przygotowanie urządzenia do kontroli.

Jak należy przygotować urządzenie do kontroli?

 • Zasilanie: Upewnij się, że wysyłany detektor ma naładowane baterie (w przypadku dostarczenia urządzenia z rozładowanymi bateriami, do faktury zostaną doliczone koszty ich wymiany).

 • Akcesoria dodatkowe: W przypadku urządzeń zasilanych akumulatorowo, prosimy o wysyłkę razem z dedykowanym zasilaczem. Pozostałe akcesoria nie są nam potrzebne.

 • Instrukcja obsługi: Jeżeli posiadacie Państwo instrukcję obsługi urządzenia, to bardzo prosimy o załączenie jej do przesyłki.

 • Formularz zlecenia: Otrzymany mailowo formularz zlecenia prosimy odpisać i załączyć do paczki z wysyłanym urządzeniem.

 • Zabezpieczenie przesyłki: Zabezpiecz odpowiednio przesyłkę. Zalecamy wysyłkę w oryginalnej walizce, zabezpieczonej dodatkowo folią bąbelkową oraz kartonem.

Czy w COCH można naprawić detektor lub inne urządzenia? Niestety nie prowadzimy serwisu urządzeń, wykonujemy wyłącznie kontrolę.

Co się dzieje w przypadku gdy detektor nie uzyskuje pozytywnego wyniku kontroli? W takim przypadku zawsze kontaktujemy się ze zlecającym i ustalamy indywidualne rozwiązanie problemu.

Jakie są warunki płatności za usługi w COCH? Przedpłata na podstawie faktury proforma wysłanej po zgłoszeniu zlecenia. Faktura finalna jest wysyłana wraz z urządzeniem i świadectwem.

Czy istnieje możliwość osobistego dostarczenia/odbioru sprzętu? Tak.

Czy istnieje możliwość skorzystania z własnej firmy kurierskiej? Tak, oczywiście. Bardzo prosimy o uwzględnienie tego w uwagach zlecenia.